Kraj

Pomnikowy Rysiek

Ryszard Walczak – zaufany prezesa PiS od pomników

Ryszard Walczak Ryszard Walczak Jacek Herlok / Newspix.pl
Podczas partyjnych uroczystości zwykle stoi w pierwszym rzędzie. Choć jest tylko doradcą dyrektora wojskowego instytutu, cieszy się zaufaniem prezesa Kaczyńskiego. Kim jest Ryszard Walczak?
Polityka

Wieczór wyborczy po drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca. PiS świętuje zwycięstwo Andrzeja Dudy w amfiteatrze Domu Polonii w Pułtusku. Kamery pokazują liderów PiS, którzy tuż przed sceną oklaskują prezydenta. Pod nieobecność Jarosława Kaczyńskiego uwagę skupia premier Mateusz Morawiecki. Po jego prawicy Beata Szydło. Jednak z lewej strony szefa rządu nie ma Joachima Brudzińskiego, szefa sztabu Andrzeja Dudy, który stanął w drugim rzędzie, ani ministra obrony Mariusza Błaszczaka czy szefa komitetu wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, którzy także wychylali się gdzieś zza pleców Szydło.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Pomnikowy Rysiek"

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021