Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Rekonstruktorzy

Jak się zlepia Zjednoczona Prawica

Kaczyński uznał, że musi ułożyć klocki Zjednoczonej Prawicy na nowo. Kaczyński uznał, że musi ułożyć klocki Zjednoczonej Prawicy na nowo. Piotr Molęcki / EAST NEWS
Trwa dyskusja, także w PiS, czy Jarosław Kaczyński w rządzie to pokaz jego siły czy słabości. I jak ta nowa, dziwna konstrukcja z prezesem-wicepremierem będzie wyglądać w praktyce.
Kaczyński dogadał się z Ziobrą na chwilę, by kupić trochę czasu i zapewnić sobie większość do przeforsowania kilku najważniejszych dla siebie projektów.Hubert Mathis/Zuma Press/Forum Kaczyński dogadał się z Ziobrą na chwilę, by kupić trochę czasu i zapewnić sobie większość do przeforsowania kilku najważniejszych dla siebie projektów.

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – obrazek niby znajomy, wszystko po staremu, koalicjanci znowu razem, jest większość w Sejmie i są plany na jesień. Teoretycznie nawet Jarosław Kaczyński jako wicepremier niczego nie zmienia, kierownikiem obozu władzy i tak przecież pozostanie. Ot, panowie Ziobro i Morawiecki trochę się poprztykali, ale prezes powiedział, jak ma być, i burza ucichła. Nawet w sondażach nic nie drgnęło, większość badań daje PiS pewne zwycięstwo i nadzieję na samodzielną większość.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Rekonstruktorzy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >