Kraj

Ziobro ujawnił tajniaków. Wymierzy sobie karę?

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Minister ujawnił, że osoby, których wizerunki utrwalili dziennikarze i demonstranci, to funkcjonariusze policji. Jest więc pierwszą osobą, którą prokuratura powinna się zająć.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił ścigać osoby, które w internecie ujawniają nazwiska mężczyzn tłukących pałkami teleskopowymi, wyrywających z tłumu i atakujących gazem pieprzowym nieagresywnych demonstrantów. „Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia” – napisał w niedzielnym oświadczeniu.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021