Kraj

Ziobro ujawnił tajniaków. Wymierzy sobie karę?

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Minister ujawnił, że osoby, których wizerunki utrwalili dziennikarze i demonstranci, to funkcjonariusze policji. Jest więc pierwszą osobą, którą prokuratura powinna się zająć.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił ścigać osoby, które w internecie ujawniają nazwiska mężczyzn tłukących pałkami teleskopowymi, wyrywających z tłumu i atakujących gazem pieprzowym nieagresywnych demonstrantów. „Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia” – napisał w niedzielnym oświadczeniu.

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021