Kraj

Gra w miękiszona

Zjednoczona Prawica po wecie: kto górą, kto dołem

Fotografia z Facebooka Viktora Orbána: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki podczas niedawnego warszawskiego spotkania z premierem Węgier. Fotografia z Facebooka Viktora Orbána: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki podczas niedawnego warszawskiego spotkania z premierem Węgier. Facebook
W wojnie domowej na prawicy górą na razie Kaczyński. Ziobro mocno trafiony, choć nie zatopiony. Przy okazji jakimś cudem udało im się nie pociągnąć Polski na dno. Choć ile jeszcze tak można?
Ziobro został osobiście upokorzony, dziś to on jest „miękiszonem”.Andrzej Hulimka/Forum Ziobro został osobiście upokorzony, dziś to on jest „miękiszonem”.

„Setki miliardów złotych popłyną do Polski, Europa odetchnęła z ulgą” – obwieścił nazajutrz po brukselskim szczycie jeden z serwisów informacyjnych. Oba stwierdzenia były prawdziwe, choć – raczej niezamierzenie – ułożyły się w absurdalny ciąg logiczny. Polska polityka nie od dziś pogrąża się w oparach nonsensu, które stały się elementem swoiście pojmowanej normalności.

Jarosław Kaczyński w rozgrywce wokół unijnego budżetu postąpił jak oszalały hazardzista, który rzuca na szalę dobrobyt całego pokolenia, międzynarodową pozycję Polski, spójność UE.

Polityka 51.2020 (3292) z dnia 15.12.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Gra w miękiszona"
Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021