Kraj

Co ujdzie Obajtkowi na sucho? Wszystkie afery prezesa Orlenu

Daniel Obajtek podczas konferencji ORLEN Team 2020 w Warszawie Daniel Obajtek podczas konferencji ORLEN Team 2020 w Warszawie Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Daniel Obajtek zna zasady: nigdy do niczego się nie przyznawaj, idź w zaparte i za nic nie przepraszaj. Czym bardziej będziesz brutalny i bezczelny, tym większa szansa, że ujdziesz cało.

Daniel Obajtek złożył w CBA wniosek o pilną „weryfikację finansów”. Swoich finansów. Musi mieć tam niemałe wpływy, skoro daje tej potężnej instytucji całe dziesięć dni na ponowne sprawdzenie jego oświadczeń majątkowych, nabytków i transakcji. Czyżby wynik kontroli już leżał w „teczce do podpisu”? Śledczy nie interesowali się jak dotąd upublicznionym niedawno kompromitującym Obajtka nagraniem, będącym dowodem na bezprawne kierowanie przez niego spółką w czasie pełnienia funkcji samorządowej, chociaż dysponowali nim od lat.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021