Kraj

Brzydkie tricki Morawieckiego

Mateusz Morawiecki odwiedza szpital tymczasowy. Kraków, 18 marca Mateusz Morawiecki odwiedza szpital tymczasowy. Kraków, 18 marca Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Najlepszą obroną jest atak, stwierdzili rządowi spin doktorzy. I w szczycie trzeciej fali pandemii, gdy codziennie umierają setki Polaków, ruszyli do politycznej ofensywy.

„Tonący brzydko się chwyta” – tak Antoni Słonimski sparafrazował znane powiedzenie i te słowa jak ulał pasują do ostatnich działań Mateusza Morawieckiego. Premier powinien w tym momencie zajmować się gaszeniem pandemii covid, która osiągnęła w Polsce największe w historii rozmiary, a zamiast tego atakuje opozycję, prywatną służbę zdrowia i żąda, żeby go przepraszać za rzekomą krytykę budowy szpitali tymczasowych.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021