Kraj

„Raport” w TVP. Kompromitacja podkomisji i triumf Macierewicza

Antoni Macierewicz podczas obchodów dnia pamięci żołnierzy wyklętych. Warszawa, 1 marca 2021 r. Antoni Macierewicz podczas obchodów dnia pamięci żołnierzy wyklętych. Warszawa, 1 marca 2021 r. Mateusz Włodarczyk / Forum
Po pięciu latach pracy podkomisji, która miała zbadać przyczynę katastrofy smoleńskiej, zamiast raportu dostaliśmy pełen manipulacji film.

Czegoś takiego historia lotnictwa nie widziała. Po raz pierwszy zamiast pisemnego raportu zawierającego informacje dotyczące przebiegu katastrofy i sformułowane na ich podstawie wnioski komisja przedstawiła film. W dodatku materiał w dużej mierze znany jest od kilku miesięcy, zawiera bowiem obszerne fragmenty filmu pokazanego przez Antoniego Macierewicza w Sejmie w lipcu 2020 r.

Czytaj też:

 • Antoni Macierewicz
 • katastrofa smoleńska
 • Reklama

  Czytaj także

  Społeczeństwo

  Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

  16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

  Martyna Bunda
  23.01.2021