Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Ziobro wszechmocny

Ziobro wszechmocny. Jak prokuratura zastępuje sądy

Za czasów Zbigniewa Ziobry, i z jego inicjatywy, uchwalono szereg przepisów, dających prokuratorowi przewagę nawet nad sądem. Za czasów Zbigniewa Ziobry, i z jego inicjatywy, uchwalono szereg przepisów, dających prokuratorowi przewagę nawet nad sądem. Studio Polityka
Sprawiedliwość w Polsce coraz częściej wymierza prokuratura. Kogo chce – chroni (Obajtek), kogo chce – pognębia (Nowak).
Sławomir Nowak przez sześć miesięcy nie mógł się kontaktować z rodziną – mimo że według prawa powinien mieć przynajmniej jeden kontakt miesięcznie.Mateusz Włodarczyk/Forum Sławomir Nowak przez sześć miesięcy nie mógł się kontaktować z rodziną – mimo że według prawa powinien mieć przynajmniej jeden kontakt miesięcznie.

Sąd wypuścił z aresztu – po dziewięciu miesiącach – Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu i szefa Gabinetu Politycznego premiera Tuska. „Powinien [Nowak] wrócić tam, gdzie jego miejsce. Gdyby tak się nie stało, to ujawnię materiał dowodowy, który został zebrany w tej sprawie. A będzie co pokazywać (…). Czyżby czegoś jeszcze się obawiali [politycy PO] w związku z ustaleniami tego śledztwa?” – zagroził prokurator Ziobro. Po poprzednich rządach PiS miał odpowiadać karnie za ujawnianie akt śledztw osobie niepowołanej (Jarosławowi Kaczyńskiemu).

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Ziobro wszechmocny"
Reklama