Kraj

Do samolotu jak na przejażdżkę. Tak lata Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda wsiada na pokład samolotu do USA. Prezydent Andrzej Duda wsiada na pokład samolotu do USA. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Widać niczego się nie nauczyliśmy, popełniamy te same błędy, a beztroscy rządzący nie wiedzą, że sami narażają się na niebezpieczeństwo. Przekonaliśmy się o tym 2 lipca, kiedy Embraer 175 z Andrzejem Dudą na pokładzie ruszał z Portu Lotniczego Zielona Góra.

Lotnisko w Babimoście było tego dnia czynne do godz. 22, a na wieży siedział jeden kontroler ruchu. Ruch tu wszak niewielki – pandemia. Wieczorem 2 lipca miał stąd odlecieć Embraer 175 dzierżawiony z załogą od Lotu. Ale prezydent i jego świta spóźnili się. Podjęto gorączkową próbę utrzymania otwarcia lotniska do 22:30. „Gazeta Wyborcza” opublikowała stenogramy z rozmowy: „Wieżyczko, jak to czasowo jest, bo tu z tyłu nas pytają najważniejsi pasażerowie, co się dzieje?

Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020