Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Lewy majowy

O co chodzi Lewicy

Lewica poparła unijny Fundusz Odbudowy, gdyż czuła, że tak po prostu trzeba. I że na dłuższą metę to się jej opłaci. Lewica poparła unijny Fundusz Odbudowy, gdyż czuła, że tak po prostu trzeba. I że na dłuższą metę to się jej opłaci. Obywatel Janek
Opinie, kto, poza Jarosławem Kaczyńskim, wygrał na głosowaniu w sprawie europejskich pieniędzy, są podzielone. Ale pewne jest, że opozycja jako całość mocno oddaliła się od perspektywy zwycięstwa nad Zjednoczoną Prawicą.
Odróżnienie się od Platformy przy okazji ratyfikacji Funduszu Odbudowy przyszło tym łatwiej, że Lewica mogła wystąpić w obronie europejskich wartości.Adam Chełstowski/Forum Odróżnienie się od Platformy przy okazji ratyfikacji Funduszu Odbudowy przyszło tym łatwiej, że Lewica mogła wystąpić w obronie europejskich wartości.

Liderzy Lewicy doskonale wiedzieli, że podejmują grę ryzykowną. Nietrudno było przewidzieć, że współpraca z PiS przy okazji ratyfikacji Funduszu Odbudowy wywoła polityczne sztormy. Włodzimierz Czarzasty miał nawet nie czekać na pierwsze reakcje. Natychmiast po ogłoszeniu decyzji swojego ugrupowania wyłączył telewizor, odstawił gazety i internet, nie odbierał telefonów od dziennikarzy. Tak łatwiej było przetrwać burzliwy okres, nie ulegając presji mediów i konkurencyjnych partii.

Czarzasty przewidział dobrze.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Temat z okładki; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Lewy majowy"
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014