Kraj

Los naparstkiem pić

Nowa stara Lewica

Lewica postrzegana jest niemal wyłącznie przez pryzmat tematów zwanych światopoglądowymi. To nie przysparza jej nowych wyborców. Lewica postrzegana jest niemal wyłącznie przez pryzmat tematów zwanych światopoglądowymi. To nie przysparza jej nowych wyborców. Max Skorwider
Lewica wiele sobie obiecywała po manewrze ze wsparciem PiS-u w głosowaniu nad Funduszem Odbudowy. To miał być początek wybijania się na opozycyjną niepodległość i wzrost w sondażach. Czy te nadzieje się spełniają?
Wyraźnie widać, że to nie Lewica ma pokonać PiS, ona tylko dołączy do zwycięskiej koalicji, która tego dokona.Mateusz Włodarczyk/Forum Wyraźnie widać, że to nie Lewica ma pokonać PiS, ona tylko dołączy do zwycięskiej koalicji, która tego dokona.

Warszawski pub, 14 czerwca, tuż przed meczem Polska–Słowacja. Zgromadzeni przed telewizorem posłowie i posłanki Lewicy wymalowani i poubierani w narodowe barwy zamawiają piwa i nachosy. Jeszcze nie wiedzą, że za chwilę kompromitujący występ reprezentacji w meczu ze Słowacją popsuje nastroje. – A to nasi grają w niebieskich? – kpi Włodzimierz Czarzasty, gdy odbita od pleców Wojciecha Szczęsnego piłka wpada do polskiej bramki. – Mówiłem, że z nim nie można chodzić na mecze!

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Los naparstkiem pić"
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021