Kraj

Los naparstkiem pić

Nowa stara Lewica

Lewica postrzegana jest niemal wyłącznie przez pryzmat tematów zwanych światopoglądowymi. To nie przysparza jej nowych wyborców. Lewica postrzegana jest niemal wyłącznie przez pryzmat tematów zwanych światopoglądowymi. To nie przysparza jej nowych wyborców. Max Skorwider
Lewica wiele sobie obiecywała po manewrze ze wsparciem PiS-u w głosowaniu nad Funduszem Odbudowy. To miał być początek wybijania się na opozycyjną niepodległość i wzrost w sondażach. Czy te nadzieje się spełniają?
Wyraźnie widać, że to nie Lewica ma pokonać PiS, ona tylko dołączy do zwycięskiej koalicji, która tego dokona.Mateusz Włodarczyk/Forum Wyraźnie widać, że to nie Lewica ma pokonać PiS, ona tylko dołączy do zwycięskiej koalicji, która tego dokona.

Warszawski pub, 14 czerwca, tuż przed meczem Polska–Słowacja. Zgromadzeni przed telewizorem posłowie i posłanki Lewicy wymalowani i poubierani w narodowe barwy zamawiają piwa i nachosy. Jeszcze nie wiedzą, że za chwilę kompromitujący występ reprezentacji w meczu ze Słowacją popsuje nastroje. – A to nasi grają w niebieskich? – kpi Włodzimierz Czarzasty, gdy odbita od pleców Wojciecha Szczęsnego piłka wpada do polskiej bramki. – Mówiłem, że z nim nie można chodzić na mecze!

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Los naparstkiem pić"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021