Kraj

Kaczyński szuka miliardów na czołgi. Czy je pożyczy?

W takiej scenerii prezesa PiS i najważniejszego polityka Polski jeszcze nie widzieliśmy. W takiej scenerii prezesa PiS i najważniejszego polityka Polski jeszcze nie widzieliśmy. Adam Chełstowki / Forum
Zapowiedź zwiększenia wydatków na uzbrojenie wskazuje, że sytuacja obronna Polski jest niewesoła. Prezes PiS może mówić nam to, czego nie mają odwagi powiedzieć prezydent i minister obrony.

W takiej scenerii prezesa PiS i najważniejszego polityka Polski jeszcze nie widzieliśmy. Wojskowy namiot, pył pobliskiego poligonu, polowe mundury najwyższych rangą generałów, prezentacja na kilku planszach, którą MON nazwał odprawą. Jarosław Kaczyński sam przyznawał półżartem, że w żadnej jednostce wojskowej dawno nie był. Ale to, co mówił, zamiast uśmiechu budziło raczej zaskoczenie i obawę: rząd ma wyasygnować spoza budżetu MON dodatkowe ponad 23 mld zł na pilny zakup 250 najnowszych amerykańskich czołgów, które trafią do wojska już w przyszłym roku.

Reklama

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021