Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Stanem wyjątkowym w rosyjskie manewry? Jakieś nieporozumienie

Rosyjskie manewry wojskowe Zapad, wrzesień 2017 r. Rosyjskie manewry wojskowe Zapad, wrzesień 2017 r. Wasil Fedosenko / Forum
Wprowadzanie stanu wyjątkowego w reakcji na zbliżające się ćwiczenia wojskowe za naszą wschodnią granicą rozmija się zarówno z charakterem tego środka, jak i typem zagrożenia. Nie dajmy się więc zmylić.

Władza ewidentnie podkręca retorykę zagrożenia, podgrzewa atmosferę wewnętrznego konfliktu i przy okazji miesza wszystko ze wszystkim: uchodźców na granicy z wojną hybrydową, ćwiczenia przeciwnego bloku wojskowego z nielegalnym przekraczaniem granicy, zastrzeżenia opozycji, aktywistów i prawników dotyczące polityki migracyjnej z podważaniem bezpieczeństwa narodowego. W wyniku tego mieszania powstaje mętna pulpa, która sączy się do nas z telewizorów, radioodbiorników i internetu.

Były dowódca wojsk USA w Europie:

 • Białoruś
 • MON
 • Rosja
 • uchodźcy
 • Reklama

  Czytaj także

  Kraj

  Guru strategii i willa na Żoliborzu

  Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

  Tomasz Piątek
  17.01.2022