Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Rezerwat

Konfederacja: stand-uperzy czy realna siła?

„Korona” Konfederacji: Krzysztof Tołwiński, Krzysztof Bosak, Jacek Wilk, Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Artur Dziambor. „Korona” Konfederacji: Krzysztof Tołwiński, Krzysztof Bosak, Jacek Wilk, Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Artur Dziambor. Adrian Ciężki / Reporter
Od głosów Konfederacji coraz więcej zależy w obecnym Sejmie. A to źle wróży tej dziwnej formacji, której dwa główne nurty – jak sami żartują – spotykają się tylko w niedzielę. Jedni idą na mszę, drudzy wracają z nocnej balangi.
Jedynym ratunkiem dla Konfederacji byłaby całkowita dekompozycja sceny, zawalenie się któregoś z jej filarów, przesunięcie głównej osi podziału. Ale na to dzisiaj się nie zanosi.Patryk Sroczyński Jedynym ratunkiem dla Konfederacji byłaby całkowita dekompozycja sceny, zawalenie się któregoś z jej filarów, przesunięcie głównej osi podziału. Ale na to dzisiaj się nie zanosi.

Przetestowany ubiegłego lata format „piwa z Mentzenem” w tym roku znów się sprawdził. Idol najmłodszego pokolenia wyborców zjechał Polskę ze swoim politycznym stand-upem, wypełniając sale na kilkaset osób. Z kuflem w ręku komentował rzeczywistość, opowiadał anegdoty i oczywiście piętnował pisowski socjalizm. Teraz Sławomir Mentzen próbuje zdyskontować sukces na wolnym rynku. Zatrudnił niedawno piwowara, opracował receptury kilku gatunków trunku i uruchomił w jednym z browarów własną linię produkcyjną.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Rezerwat"
Reklama