Kraj

Gryzą, ale nie za mocno

Co planuje Ziobro i jego ludzie

Ziobro potrzebuje wyborców – takich, którzy w razie rozstania z PiS pozostaliby przy mniejszej partii. Ziobro potrzebuje wyborców – takich, którzy w razie rozstania z PiS pozostaliby przy mniejszej partii. Basia Dziedzic
Po wyrzuceniu z rządu Gowina i jego ludzi umocnił się w obozie władzy Ziobro ze swoją radykalnie eurosceptyczną ekipą. Dzieje się to w czasie, kiedy PiS ma z UE na pieńku jak nigdy dotąd i szuka rozwiązania. Trwają targi i podchody.
W Zjednoczonej Prawicy Gowin zajął pozycję na lewej flance, Ziobro umościł się po prawej stronie.Mateusz Włodarczyk/Forum W Zjednoczonej Prawicy Gowin zajął pozycję na lewej flance, Ziobro umościł się po prawej stronie.

Czwartek, 16 września, rozmowa z czołowym politykiem Solidarnej Polski. – Były już w tym miesiącu dwie tury rozmów koalicyjnych naszych liderów z Jarosławem Kaczyńskim i Krzysztofem Sobolewskim. Czekamy na kolejne rozmowy. PiS jest gotów oddać nam resort klimatu, ale my go nie chcemy, bo to raczej gorący kartofel niż jakakolwiek korzyść. Jesteśmy natomiast zainteresowani rolnictwem, odtworzonym ministerstwem środowiska, ewentualnie sportem.

Polityk z otoczenia premiera: – Bajki.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Gryzą, ale nie za mocno"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021