„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Jak „dzielni” policjanci zasadzili się na dzieci z kredą. I ich mamy

Kraków, ul. Retoryka. Protest „Gdzie są dzieci” pod siedzibą PiS Kraków, ul. Retoryka. Protest „Gdzie są dzieci” pod siedzibą PiS Jakub Wlodek / Agencja Gazeta
Widać strach przed partią rządzącą stał się już wśród niektórych oficerów tak silny, że gotowi są łamać prawo i naginać procedury, nie bacząc na rozum i słynny niegdyś oficerski honor.

Krakowska policja stała się ostatnio słynna na pół kraju. Więcej, jej zachowanie stało się w czasach PiS symbolem rozmaitych postaw, ba, wyborów moralnych. I chodzi nie tylko o funkcjonariuszy.

Tę mołojecką sławę przyniosła mundurowym spod Wawelu brawurowa interwencja wobec dwóch matek z dziećmi, które w minionym tygodniu zaczęły przychodzić pod lokalną siedzibę PiS w geście solidarności z ludźmi – w tym rodzinami z dziećmi właśnie – bezlitośnie nękanymi na polsko-białoruskiej granicy.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021