Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Stan chaosu

Walka o sądy i pieniądze z Unii. Upór tej władzy jest dla Polski rujnujący

Praworządność zwolenników PiS nie obchodzi. Reforma sądownictwa też niespecjalnie. Praworządność zwolenników PiS nie obchodzi. Reforma sądownictwa też niespecjalnie. Max Skorwider
Władza zaciska pętlę na wymiarze sprawiedliwości. Nawet kosztem unijnych pieniędzy. Rząd jest zakładnikiem Zbigniewa Ziobry. Ale Ziobro to pretekst.
„Reforma” sądownictwa – ta niby porządna, która sądownictwo uzdrowi – zapowiadana jest od 2016 r.Grzegorz Krzyżewski/FotoNews/Off Festiwal „Reforma” sądownictwa – ta niby porządna, która sądownictwo uzdrowi – zapowiadana jest od 2016 r.

Za miesiąc możemy bezpowrotnie stracić należną nam tylko do końca tego roku bezzwrotną dotację na Krajowy Plan Odbudowy: 4,6 mld euro. Od przyszłego roku możemy się ubiegać już tylko o pieniądze wypłacane „z dołu”, po przedstawieniu rachunków, których zgodność z warunkami unijnego Funduszu Odbudowy będzie przedtem badana. To trudne pieniądze. Tymczasem ekonomiści twierdzą, że spadająca przez wiele tygodni wartość złotego to m.in. skutek niezatwierdzenia przez Unię KPO.

Co z tymi wyrokami

Upór rządu w sprawie „reformy” wymiaru sprawiedliwości jest dla Polski rujnujący.

Polityka 50.2021 (3342) z dnia 07.12.2021; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Stan chaosu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >