Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Wszystkie plagi władzy

Pisowskie Watergate i inne problemy władzy

Sprawa Pegasusa znakomicie ilustruje techniki, jakie PiS stosuje. Sprawa Pegasusa znakomicie ilustruje techniki, jakie PiS stosuje. Mirosław Gryń
Rok 2022 zaczął się dla PiS jeszcze gorzej, niż się skończył 2021. Prezes Kaczyński nie wyklucza przedterminowych wyborów. Stan jest taki, że w zasadzie niczego już nie można wykluczyć.
W starym PiS narasta zniecierpliwienie Morawieckim, nie kończy się konflikt premiera z Solidarną Polską.Adam Chełstowski/Forum W starym PiS narasta zniecierpliwienie Morawieckim, nie kończy się konflikt premiera z Solidarną Polską.

Do najwyższej od dwóch dekad inflacji, do epidemii koronawirusa, którą Polska przechodzi dużo ciężej niż państwa Europy Zachodniej, do kompromitujących maili osób z otoczenia premiera doszedł chaos związany z wejściem w życie Polskiego Ładu. Rządzący po wielu dniach niezdarnych piruetów przyznali wreszcie, że służby korzystały z Pegasusa (izraelski system pozwalający inwigilować telefony).

Sam wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, że takie narzędzia są w dzisiejszych czasach niezbędne, a to, że przed wyborami w 2019 r.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszystkie plagi władzy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >