Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Byle do końca rundy

Czy Kaczyński ma jakiś nowy plan? Co piszczy w PiS?

Niby PiS wciąż prowadzi, żelazny elektorat trwa, ale badania wciąż pokazują, że szans na obronę samodzielnej większości nie ma. Niby PiS wciąż prowadzi, żelazny elektorat trwa, ale badania wciąż pokazują, że szans na obronę samodzielnej większości nie ma. Max Skorwider
Co się dzieje w obozie władzy? Czy w tym chaosie, jaki widać od tygodni, jest jakaś metoda? Czy Kaczyński ma nadal jakiś plan?
Europoseł Patryk Jaki powiedział, że wstyd mu za to, że głosował na Dudę, i zasugerował, że prezydent zdradził.Adam Chełstowski/Forum Europoseł Patryk Jaki powiedział, że wstyd mu za to, że głosował na Dudę, i zasugerował, że prezydent zdradził.

Nadzieje opozycji, że trup PiS spływa już w dół Wisły, są na wyrost. Przegrane głosowanie w sprawie tzw. lex Kaczyński (bardzo dziwny projekt ustawy o testach na covid, zwany też lex Konfident) nie oznacza wcale, że rząd nie ma większości. Prezes i wierchuszka PiS nie podjęli najmniejszego wysiłku, by ta ustawa została uchwalona; nie było żadnej akcji promującej te przepisy, nie było dyscypliny, nie było straszenia nieposłusznych posłów. Jarosław Kaczyński był świadom, że przeforsowanie tych rozwiązań przyniosłoby jego partii znacznie większe szkody niż ich nieuchwalenie – paliwo dostałyby antyszczepionkowa Konfederacja oraz Solidarna Polska.

Polityka 8.2022 (3351) z dnia 15.02.2022; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Byle do końca rundy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >