Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Oblężenie Pancernego

Oblężenie Pancernego. Czy PiS utrąci Mariana Banasia?

Marian Banaś Marian Banaś Arek Markowicz / Forum
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu w każdej chwili może wejść do porządku obrad głosowanie nad uchyleniem immunitetu prezesa NIK Mariana Banasia. I nawet jeśli PiS nie uzbiera większości, będzie próbował dalej, do skutku.
NIK – zaznacza prezes – jest jedyną instytucją, która ma instrumenty do kontroli władzy. Zgodnie z ustawą może wejść wszędzie tam, gdzie wydano choć jeden grosz publicznych pieniędzy.Adrian Grycuk/Wikipedia NIK – zaznacza prezes – jest jedyną instytucją, która ma instrumenty do kontroli władzy. Zgodnie z ustawą może wejść wszędzie tam, gdzie wydano choć jeden grosz publicznych pieniędzy.

Marian Banaś, którego pytamy o zarzuty, jakie chce mu postawić prokuratura, uderza dłonią w stół. – Chodzi o to, żeby przejąć kontrolę nad NIK, bo jest ostatnim niezależnym bastionem, który stoi na straży demokracji i praworządności – mówi zdecydowanie. – Chodzi o to, żeby mieć monopol na informację – łup, łup, kolejne rytmiczne uderzenia towarzyszą wypowiadanym kwestiom. – Skala nieprawidłowości jest duża i mamy okres praktycznie przedwyborczy.

Polityka 9.2022 (3352) z dnia 22.02.2022; Polityka; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Oblężenie Pancernego"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >