Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

II para IV RP

Państwo Przyłębscy: II para IV RP. Wzorcowa elita z nadania PiS

Andrzej i Julia Przyłębscy. Andrzej i Julia Przyłębscy. Marta Frej
Julia i Andrzej Przyłębscy to emblematyczna para czasu rządów PiS, uosabia wiele cech tej władzy. Ostatnio prezes TK próbowała ukryć małżeński majątek, a jej mąż stwierdził, że trzeba budować sojusz dla Ukrainy z pominięciem Niemiec. Co sprawia, że wciąż są na fali?
W styczniu Przyłębski pożegnał się z placówką w Berlinie. Ponoć nie dawał perspektyw na nawiązanie relacji z nowym kanclerzem Scholzem.Jerzy Dudek/Forum W styczniu Przyłębski pożegnał się z placówką w Berlinie. Ponoć nie dawał perspektyw na nawiązanie relacji z nowym kanclerzem Scholzem.

Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego, 25 kwietnia oświadczyła: „Nigdy nie ukrywałam swojego majątku, na który wspólnie z mężem – wykładowcą akademickim, dyplomatą, a w ostatnich latach ambasadorem RP w Niemczech, pracowaliśmy uczciwie przez całe życie zawodowe. Ostatnio ze środków uzyskanych ze sprzedaży domu kupiliśmy inny dom”. I podkreśliła, że spłacają kredyt hipoteczny w wysokości 237 tys. zł.

Być może majątkiem państwa Przyłębskich nikt by się szczególnie nie zainteresował, gdyby nie to, że prezeska TK wystąpiła o utajnienie swojego oświadczenia majątkowego za 2021 r.

Polityka 21.2022 (3364) z dnia 17.05.2022; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "II para IV RP"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >