Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Tajne przez poufne

Maile ze skrzynki Dworczyka. Tak PiS „robi politykę” i swoje gejmczendżery

Według naszych informacji na życzenie Jarosława Kaczyńskiego służby skopiowały zawartość poczty Michała Dworczyka oraz ważniejszych polityków PiS, których maile według ABW też zostały wykradzione. Według naszych informacji na życzenie Jarosława Kaczyńskiego służby skopiowały zawartość poczty Michała Dworczyka oraz ważniejszych polityków PiS, których maile według ABW też zostały wykradzione. Andrzej Hulimka / Forum
Afera z mailami ze skrzynki Dworczyka wciąż się rozrasta. Kto na niej korzysta, co z niej wynika i dlaczego nikt do tej pory nie poniósł konsekwencji?
Ubiegłoroczny wyciek maili początkowo wprawił w dygot większość klasy politycznej.Kamil Rekosz Ubiegłoroczny wyciek maili początkowo wprawił w dygot większość klasy politycznej.

Załatwianie rodzinie i znajomym intratnych stanowisk w instytucjach publicznych, instruowanie dziennikarzy, jak i o czym mają pisać, manipulowanie opinią publiczną, marnotrawienie publicznych środków, ujawnianie tajemnic państwowych, szykowanie ataków na oponentów politycznych, sędziów oraz media, a do tego: kolesiostwo, lizusostwo i wielopoziomowe fuszerstwo. To obraz, jaki wyłania się z tzw. maili Dworczyka, czyli wyciekającej od ponad roku korespondencji najważniejszych osób w państwie, wykradzionej ze skrzynki bliskiego współpracownika Mateusza Morawieckiego i zarazem szefa jego kancelarii.

Polityka 40.2022 (3383) z dnia 27.09.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Tajne przez poufne"
Reklama