Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Dobrzy ludzie głosują na PiS

Dobrzy ludzie głosują na PiS. Ten mit ma długą tradycję i składa się z kilku wątków

Premier Morawiecki z młodzieżą Premier Morawiecki z młodzieżą Krystian Maj / Kancelaria Prezesa RM
Wyborcy PiS mają specjalny status, nie można ich tknąć, bo są lepsi i prawdziwsi od zwolenników opozycji. Taką legendę budują także niepisowskie środowiska. To jedna z istotnych przewag rządzącego obozu.
Z jakichś niejasnych powodów wyborcy z terenów wiejskich, z małych miast, ze wschodniej Polski, z obszarów podmiejskich są ważniejsi i prawdziwsi niż ci z dużych miast.Patryk Sroczyński Z jakichś niejasnych powodów wyborcy z terenów wiejskich, z małych miast, ze wschodniej Polski, z obszarów podmiejskich są ważniejsi i prawdziwsi niż ci z dużych miast.

W nadchodzących wyborach skonfrontują się nie tylko partie, ale także ich elektoraty. Dlatego obecny obóz władzy umacnia legendę swoich zwolenników, wręcz ich uświęca jako jedynych patriotów i prawdziwych Polaków, co słychać w każdym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego podczas jego objazdu kraju. Lider PiS chce, aby powstało wrażenie wspólnoty partii i jej wyborców: jedni kandydują, inni głosują, ale to jedna biało-czerwona drużyna. Wielu ekspertów i komentatorów niezwiązanych z władzą dołącza się do uznania dla sympatyków partii Kaczyńskiego.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Dobrzy ludzie głosują na PiS"
Reklama