Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Aborcja w Polsce: dwa lata po wyroku

Fundamentaliści z Fundacji PRO Prawo do Życia skupiają się na prześladowaniu miejsc, gdzie jeszcze przeprowadzane są terminacje ciąży z powodu zagrożenia zdrowia lub życia kobiety. Jednym z nich jest szpital w Oleśnicy. Fundamentaliści z Fundacji PRO Prawo do Życia skupiają się na prześladowaniu miejsc, gdzie jeszcze przeprowadzane są terminacje ciąży z powodu zagrożenia zdrowia lub życia kobiety. Jednym z nich jest szpital w Oleśnicy. MojaOlesnica.pl
Mimo że aborcja w szpitalach pojawia się coraz rzadziej, fundamentaliści z Fundacji PRO Prawo do Życia wciąż nie są w pełni usatysfakcjonowani.

W drugą rocznicę wyroku zaostrzającego dostęp do aborcji organizacje pomocowe opublikowały nowe dane za ostatni rok. Aborcja bez Granic pomogła 44 tys. osób z Polski (o ponad 10 tys. więcej niż między październikiem 2020 a 2021 r.). Women Help Women, wysyłająca tabletki aborcyjne, odpowiedziała na ponad 90 tys. wiadomości z Polski. Wiadomo, że zdecydowana większość kobiet przerywa ciąże tabletkami w domu. Całe grupy Polek wypadły z oficjalnych statystyk, które prezentuje resort zdrowia, wspominając o 107 legalnych aborcjach.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama