Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Bielsko ze Stańką

Festiwal Jazzowa Jesień w Bielsko-Białej

materiały prasowe
Bielsko-Biała jazzem stoi – Jazzowa Jesień, stworzona i prowadzona przez samego Tomasza Stańkę, jest już po siedmiu latach, obok starszej trochę Zadymki Jazzowej, jednym z najważniejszych festiwali w tej dziedzinie w Polsce.

A w tym roku jest wyjątkowo atrakcyjna. Trudno nawet powiedzieć, kto jest największą gwiazdą, bo jest ich kilka. Legendarny Lee Konitz, który jeszcze w latach 50. z Milesem Davisem czy Gerrym Mulliganem współtworzył nowoczesny jazz, a teraz wystąpi z młodym triem Minsarah. Inną legendą jest pianista Abdullah Ibrahim, niegdyś Dollar Brand z RPA, walczący z apartheidem, potem grający z Duke’em Ellingtonem w Nowym Jorku; tym razem z zespołem Ekaya. Będą i gwiazdy młodszych pokoleń: włoski trębacz Paolo Fresu, saksofonista Chris Potter i perkusista Manu Katché ze swoimi zespołami i oczywiście szef festiwalu w nowym programie „Projekt Bielsko-Biała” z najnowszą mutacją swojego kwartetu, z młodym pianistą Dominikiem Wanią.

Szczegóły: www.jazzowajesien.pl

Polityka 48.2010 (2784) z dnia 27.11.2010; Kultura; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Bielsko ze Stańką"
Więcej na ten temat

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną