Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Morderstwo, gadający pies i dziewczyny z Nowego Jorku

Wakacyjny plan B? Dobre seriale!

Elijah Wood z tytułowym psem „Wilfredem” na smyczy. Elijah Wood z tytułowym psem „Wilfredem” na smyczy. Fox / materiały prasowe
Oczywiście życzymy wszystkim wspaniałej, wakacyjnej pogody. Zawsze jednak warto mieć plan B: dobre seriale.
W „Dochodzeniu” śledczy zmagać się będą z konsekwencjami własnych błędów oraz podejrzeniami o nielojalność i zdradę.Fox/materiały prasowe W „Dochodzeniu” śledczy zmagać się będą z konsekwencjami własnych błędów oraz podejrzeniami o nielojalność i zdradę.
„Dziewczyny” to serial lekko niesmaczny, tragikomiczny i dziewczyński.HBO/materiały prasowe „Dziewczyny” to serial lekko niesmaczny, tragikomiczny i dziewczyński.

Pies i jego pan

Wilfred, sezon 1, emisja: FOX, start: 11 lipca, godz. 21.00 (po dwa odcinki)

W połowie miesiąca, dla odprężenia – komedia o wrażliwym, szukającym szczęścia trzydziestolatku, któremu doradza w życiowych kwestiach znacznie mniej wrażliwy, za to pozbawiony zahamowań i wyzwolony z okowów politycznej poprawności pies sąsiadki, tytułowy Wilfred. Inteligentne i zabawne, nie tylko dla fanek wielkich oczu, znanego z roli Froda w ekranizacji „Władcy pierścieni” Tolkiena, Elijaha Wooda.

Ocena: 4/6

*

Zwyczajne morderstwo

Dochodzenie, sezon 2, emisja: Fox Life, start: 4 lipca, godz. 22.00

Na dobry początek lipca – „Dochodzenie”, czyli najbardziej skandynawski z amerykańskich seriali kryminalnych, uwodzący deszczowym klimatem Seattle, codziennością pokazywanych sytuacji, wiarygodną psychologią postaci i oryginalnie napisaną (i świetnie zagraną) parą śledczych. W drugim sezonie wreszcie odkryty zostanie morderca nastoletniej Rosie Larsen. Zanim jednak to nastąpi, śledczy zmagać się będą nie tylko z konsekwencjami własnych błędów, ale też z podejrzeniami o nielojalność i zdradę, polityka pokaże swoje bezwzględne oblicze, do akcji wejdzie wielki biznes i polska mafia pod wodzą Janka Kovarskiego. Kilka z 13 godzinnych odcinków, podobnie jak w pierwszym sezonie, wyreżyserowała Agnieszka Holland.

Ocena: 5/6

*

Dziewczyny z Nowego Jorku

Dziewczyny, sezon 1, emisja: HBO, start: 30 lipca, godz. 23.00

A na koniec miesiąca: współczesna kryzysowa wersja „Seksu w wielkim mieście”. Napisany i wyreżyserowany przez 27-letnią Lenę Dunham (gra także główną bohaterkę) skromny serial o jej rówieśniczkach, czterech przyjaciółkach. Marzą o życiu w stylu glamour, rzeczywistość jednak nie chce naśladować serialu: kolejne bezpłatne staże, które raczej nigdy się nie skończą umową o pracę, niesatysfakcjonujący seks z niedojrzałymi facetami, który raczej nie doprowadzi do sensownego związku, ukochane miasto, które raczej ich nie chce. Lekko niesmaczny, tragikomiczny i dziewczyński.

Ocena: 4/6

Polityka 27.2012 (2865) z dnia 04.07.2012; Afisz. Premiery; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Morderstwo, gadający pies i dziewczyny z Nowego Jorku"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pierwsza matura po deformie. Żeby zdać, trzeba szczęścia albo wielkich pieniędzy

Żeby przejść przez maturę, trzeba mieć dużo zdrowia albo spore pieniądze. A najlepiej jedno i drugie – mówią rodzice i nastolatki z pierwszego rocznika wykształconego w szkołach zreformowanych przez Annę Zalewską. Za sto dni podchodzą do trudniejszych niż dotąd egzaminów.

Joanna Cieśla
31.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną