Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Jesień jazzująca

materiały prasowe
Listopad to tradycyjna pora na festiwale jazzowe. Co nas czeka jesienią?
materiały prasowe

10 listopada rozpoczyna się 9 edycja wrocławskiego Jazztopadu, który już po kilku latach zdobył wysoką markę na rynku. Rozpocznie się występami artystów z Korei (także z Polakami – braćmi Olesiami), ale głównymi gwiazdami będą zespoły: Billa Frisella (muzyka wykonywana na żywo do jego filmu), Jacka DeJohnette (z udziałem wybitnego klarnecisty i saksofonisty Dona Byrona) oraz samego Ornette Colemana na wielki finał.

O rok starsza Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej, kierowana przez Tomasza Stańkę, obchodzi w tym roku (15–18 listopada) jubileusz. Stylistyka prezentowana na tegorocznej edycji jest wyjątkowo zróżnicowana: od kolejnego egzotycznego zestawienia Jana Garbarka (tym razem ze słynnym perkusistą Trilokiem Gurtu), poprzez jazz współczesny (zespół James Farm pod kierownictwem Joshuy Redmana), zatrącający o etniczny (grecka wokalistka Maria Faranfouri z zespołem Charlesa Loyda) oraz – po raz pierwszy – koncert muzyki poważnej, poświęcony Pergolesiemu, po nowy projekt gospodarza festiwalu oraz kolejną na festiwalu legendę jazzu – Billy’ego Harta.

Polityka 45.2012 (2882) z dnia 07.11.2012; Afisz. Premiery; s. 85
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Sondaż „Polityki”: Jak Polacy oceniają 8 lat rządów PiS. Czy te wyniki dają nadzieję?

Nasz sondaż pokazuje, że pewna grupa elektoratu opozycji tkwi w specyficznym politycznym półśnie: może by i chcieli, aby PiS stracił władzę, ale się przy tym nie upierają. Stale trzeba im wysyłać nowe impulsy, uzmysławiać ekscesy władzy (ostatnio afera wizowa), aby wyrwać ich z przekonania, że „jest tak jak zawsze i lepiej nie będzie”. Natomiast PiS już obudził swoich wyborców-śpiochów.

Mariusz Janicki
20.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną