Kultura

Jesień jazzująca

materiały prasowe
Listopad to tradycyjna pora na festiwale jazzowe. Co nas czeka jesienią?
materiały prasowe

10 listopada rozpoczyna się 9 edycja wrocławskiego Jazztopadu, który już po kilku latach zdobył wysoką markę na rynku. Rozpocznie się występami artystów z Korei (także z Polakami – braćmi Olesiami), ale głównymi gwiazdami będą zespoły: Billa Frisella (muzyka wykonywana na żywo do jego filmu), Jacka DeJohnette (z udziałem wybitnego klarnecisty i saksofonisty Dona Byrona) oraz samego Ornette Colemana na wielki finał.

O rok starsza Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej, kierowana przez Tomasza Stańkę, obchodzi w tym roku (15–18 listopada) jubileusz. Stylistyka prezentowana na tegorocznej edycji jest wyjątkowo zróżnicowana: od kolejnego egzotycznego zestawienia Jana Garbarka (tym razem ze słynnym perkusistą Trilokiem Gurtu), poprzez jazz współczesny (zespół James Farm pod kierownictwem Joshuy Redmana), zatrącający o etniczny (grecka wokalistka Maria Faranfouri z zespołem Charlesa Loyda) oraz – po raz pierwszy – koncert muzyki poważnej, poświęcony Pergolesiemu, po nowy projekt gospodarza festiwalu oraz kolejną na festiwalu legendę jazzu – Billy’ego Harta.

Polityka 45.2012 (2882) z dnia 07.11.2012; Afisz. Premiery; s. 85
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną