Kultura

Biblijny zalew

Stary i Nowy Testament okiem filmowców

„Syn Boży” krytyków nie zachwyca, ale ma być przeciwwagą dla „Pasji” Mela Gibsona. „Syn Boży” krytyków nie zachwyca, ale ma być przeciwwagą dla „Pasji” Mela Gibsona. Joe Alblas/LightWorkers Media Inc and Hearst Productions Inc
Film „Noe: Wybrany przez Boga” wejdzie 28 marca do kin w 65 krajach, także w Polsce. A lista nowych adaptacji historii ze Starego i Nowego Testamentu wciąż się wydłuża.
Portugalski aktor Diogo Morgado w roli Chrystusa.Joe Alblas/LightWorkers Media Inc and Hearst Productions Inc Portugalski aktor Diogo Morgado w roli Chrystusa.

Od końca lutego w amerykań­skich kinach grany jest „Syn Boży” (polska premiera 2 kwietnia), a już ukazują się zapowiedzi premiery „Exodusu” – o wyprowadzeniu przez Mojżesza Żydów z Egiptu. Trwają zdjęcia do „Marii, Matki Chrystusa”, opowieści o życiu Matki Boskiej przed urodzeniem Jezusa. Mówi się, że na celowniku hollywoodzkich kamer mają znaleźć się niebawem Poncjusz Piłat, a być może również Dawid i Goliat.

Polityka 13.2014 (2951) z dnia 25.03.2014; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Biblijny zalew"

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020