Kultura

Moje najmojsze

Kawiarnia literacka

Dzień dobry, jestem z telewizji, z radia jestem. W sprawie komentarza, co pani o tym sądzi. Czy to panią nie oburza, czy pani wobec tego nie protestuje?

Bo taki pan powiedział i teraz byśmy chcieli, żeby pani się wypowiedziała, najlepiej ze dwa zdania, obowiązkowo już. Jeśli możemy zasugerować: życzymy sobie komentarza pełnego wykrzykników, obelg i złośliwych puent. Żeby wszyscy od razu wiedzieli, że pani żąda, domaga się oraz nie zgadza. Najlepiej ze wszystkim.

Już nie mogę wobec tych nieustannych oczekiwań, że walnę w stół piąchą i krzyknę brzydki wyraz. Uśmiecham się jak gamoń i oczy szeroko otwieram, bo już sama nie wiem, czy chcą ze mnie zrobić klauna czy zawodową szczekaczkę.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Kultura; s. 95
Oryginalny tytuł tekstu: "Moje najmojsze"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021