Kultura

Wieś w mieście, miasto na wsi

7. edycja Grolsch ArtBoom Festival

materiały prasowe
Festiwal jak zwykle ujmuje wielością form przekazu; będą wystawy w galeriach i w plenerze, instalacje, billboardy, happeningi, a nawet ingerencje w przestrzeń publiczną.

Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy – głosi popularne, choć kontrowersyjne powiedzenie. A co, gdyby skonfrontować ze sobą dzisiejszą wieś i miasto na poziomie społecznym, urbanizacyjnym, kulturowym? – zastanawiają się organizatorzy 7. edycji ArtBoom Festival. I przygotowali program, który tropi współczesne relacje: wchłanianie wsi przez miasta, ale i absorbowanie wiejskich wzorów przez metropolie. Festiwal jak zwykle ujmuje wielością form przekazu; będą wystawy w galeriach i w plenerze, instalacje, billboardy, happeningi, a nawet ingerencje w przestrzeń publiczną. A także spotkania z artystami, dyskusje, debaty. Jak na wiodące hasło przystało, część imprez odbędzie się nie w centrum Krakowa, ale w dzielnicach obrzeżnych: Bronowicach, Woli Justowskiej, Salwatorze.

Szczegóły: www.artboomfestival.pl

Grolsch ArtBoom Festival, 25 września – 9 października, Kraków

Polityka 39.2015 (3028) z dnia 22.09.2015; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Wieś w mieście, miasto na wsi"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną