Kultura

Czy to jest świat dla zwykłych ludzi?

„Łotr 1” – Gwiezdne wojny bez metabohatera

Felicity Jones jako Jyn Erso i Diego Luna jako kapitan Cassian Andor – zwyczajni bohaterowie „Łotra 1”. Felicity Jones jako Jyn Erso i Diego Luna jako kapitan Cassian Andor – zwyczajni bohaterowie „Łotra 1”. Disney
Kolejna filmowa historia ze świata „Gwiezdnych wojen” daje nową nadzieję: na to, że w popularnym uniwersum można opowiadać nie tylko historie herosów.
Gwiazda Śmierci, której plany będą próbowali zdobyć bohaterowie „Łotra 1”.Disney Gwiazda Śmierci, której plany będą próbowali zdobyć bohaterowie „Łotra 1”.

Tuż przed Gwiazdką w kinach na całym świecie pojawią się kolejne „Gwiezdne wojny”. Jeśli można coś wnosić z nastroju i treści publikowanych w internecie trailerów, wyczekiwany przez fanów „Łotr1” będzie zupełnie innym filmem niż poprzednie siedem części gwiezdnej sagi. Wydaje się, że ten pierwszy w dziejach uniwersum spin-off, czyli obraz przedstawiający wydarzenia dziejące się niejako obok głównej historii, nastrojem ma przypominać ponure, ale też najbardziej udane „Imperium kontratakuje”.

Polityka 51.2016 (3090) z dnia 13.12.2016; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy to jest świat dla zwykłych ludzi?"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021