Kultura

Pokój z muzyką

Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju

materiały prasowe
Zaangażowanie Centrum Myśli Jana Pawła II w takiej rangi imprezę muzyczną z wątkami pojednania i dialogu to z pewnością ważny fakt. Ale jeszcze ważniejszy wydaje się sam program festiwalu nazwanego Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju.

Zaangażowanie Centrum Myśli Jana Pawła II w takiej rangi imprezę muzyczną z wątkami pojednania i dialogu to z pewnością ważny fakt. Ale jeszcze ważniejszy wydaje się sam program festiwalu nazwanego Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju. Otwiera go trio Bastarda (Szamburski, Pokrzywiński, Górczyński), z udziałem Marcina Maseckiego, wykonujące – w dość zaskakujących, współczesnych interpretacjach – utwory Piotra z Grudziądza, średniowiecznego kompozytora i poety. Będzie to zarazem premiera płyty z tym materiałem. W tygodniowym cyklu koncertów zagrają też m.in. grupa Osjan, Sebastian Wypych, Karolina Cicha i formacja Bester Quartet. 

Szczegóły:muzykawiary.pl

Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju, 22–29 października, Warszawa

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Pokój z muzyką"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021