Kultura

Pokój z muzyką

Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju

materiały prasowe
Zaangażowanie Centrum Myśli Jana Pawła II w takiej rangi imprezę muzyczną z wątkami pojednania i dialogu to z pewnością ważny fakt. Ale jeszcze ważniejszy wydaje się sam program festiwalu nazwanego Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju.

Zaangażowanie Centrum Myśli Jana Pawła II w takiej rangi imprezę muzyczną z wątkami pojednania i dialogu to z pewnością ważny fakt. Ale jeszcze ważniejszy wydaje się sam program festiwalu nazwanego Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju. Otwiera go trio Bastarda (Szamburski, Pokrzywiński, Górczyński), z udziałem Marcina Maseckiego, wykonujące – w dość zaskakujących, współczesnych interpretacjach – utwory Piotra z Grudziądza, średniowiecznego kompozytora i poety. Będzie to zarazem premiera płyty z tym materiałem. W tygodniowym cyklu koncertów zagrają też m.in. grupa Osjan, Sebastian Wypych, Karolina Cicha i formacja Bester Quartet. 

Szczegóły:muzykawiary.pl

Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju, 22–29 października, Warszawa

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Pokój z muzyką"

Czytaj także

Świat

NIEMCY: Berlin ciągnie do Moskwy

Osiem dekad po pakcie Ribbentrop-Mołotow w Niemczech rośnie presja na kolejną odwilż w relacjach z Rosją. Działania polskiego rządu raczej nie studzą tego zapału.

Adam Krzemiński
02.09.2019