Kultura

Mrok polski

Wendy West o swoim najnowszym serialu kręconym w Polsce

Marta Nieradkiewicz jako Ola, główna bohaterka serialu, i Sebastian Fabijański w roli policjanta Marta Nieradkiewicz jako Ola, główna bohaterka serialu, i Sebastian Fabijański w roli policjanta AXN
Rozmowa z Wendy West, scenarzystką i producentką, o współczesnej telewizji, pracy nad kręconym w Łodzi serialem „Ultraviolet”, amerykańskich strzelaninach i polskiej depresji.
Wendy WestWojciech Olszanka/EAST NEWS Wendy West

Aneta Kyzioł: – HBO pokaże drugi sezon nakręconej w Bieszczadach „Watahy” jednocześnie w 19 europejskich krajach, Netflix po zapowiedzi serialu na podstawie „Wiedźmina” Sapkowskiego ogłosił realizację serialu political fiction z akcją osadzoną m.in. w Polsce tkwiącej za żelazną kurtyną, z międzynarodową wojną szpiegów...
Wendy West: –... a Sony Pictures Studios, właściciel stacji AXN, tworzy polsko-amerykański zespół do realizacji serialu osadzonego w Łodzi, bazującego na amerykańskiej książce i zrozumiałego na całym świecie, bo opowiada o zwykłych ludziach, którzy przy użyciu smartfonów i internetowych aplikacji rozwiązują zagadki kryminalne.

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Mrok polski"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021