Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Dźwięki w rozdźwięku

Muzyka rozrywkowa – czyli właściwie co?

Taconafide, czyli Taco Hemingway i Quebonafide – duet popularnych raperów. Taconafide, czyli Taco Hemingway i Quebonafide – duet popularnych raperów. materiały prasowe
Przed nami Fryderyki, ostatnie podsumowanie roku w muzyce rozrywkowej. Ale nowe rynkowe zjawiska sprawiły, że samo hasło „muzyka rozrywkowa” dla każdego znaczy co innego.
O.S.T.R.Karol Makurat/Reporter O.S.T.R.

Na początku kwietnia w pierwszej piątce polskich bestsellerów znalazły się cztery albumy hiphopowe. Kolejno: Kękę, duet Dwa Sławy, O.S.T.R. i kolejny duet Pro8l3m. Wcześniej przez pięć tygodni polscy raperzy zmieniali się na miejscu pierwszym, jak gdyby umówili się na dyżury na szczycie zestawienia, a gdy ten numer POLITYKI wchodzi do kiosków, według wszelkich znaków na niebie i ziemi dojdzie już do kolejnej zmiany warty i najchętniej kupowaną polską płytą stanie się „Soma 0,5 mg” Taconafide, czyli Taco Hemingwaya i Quebonafide – dwóch popularnych polskich raperów w duecie.

Polityka 16.2018 (3157) z dnia 17.04.2018; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Dźwięki w rozdźwięku"
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022