Kultura

Cena manipulowana

Dlaczego bilety na wielkie koncerty są tak drogie

Koncert Bruno Marsa. Koncert Bruno Marsa. Daniel DeSlover/Reuters / Forum
Bilety na wielkie koncerty są drogie i ciągle poszukiwane. Czy główny gracz na rynku stworzył system, dzięki któremu zarabia na nich podwójnie?
Ceny biletów na koncert Bruno Marsa na rynku wtórnym dochodziły do ponad półtora tysiąca dolarów.Amy Harris/Invision/AP/EAST NEWS Ceny biletów na koncert Bruno Marsa na rynku wtórnym dochodziły do ponad półtora tysiąca dolarów.

Nad największym dystrybutorem biletów na wydarzenia kulturalne i sportowe, firmą Ticketmaster, zbierają się ciemne chmury. W Kanadzie i USA czekają ją pozwy zbiorowe fanów, którzy czują się skrzywdzeni wysokimi cenami biletów. Całej platformie handlowej, będącej własnością Live Nation, największego promotora koncertowego na świecie, przygląda się też amerykański Departament Sprawiedliwości. A to tylko część problemów targających branżą widowiskową.

Ta urosła w siłę, gdy stopniowo zmniejszały się wpływy ze sprzedaży nagrań i okazało się, że przemysł muzyczny i artyści coraz więcej dochodów czerpią z występów na żywo (

Reklama

Czytaj także

Nauka

Ożywianie mózgu po śmierci i transplantacja głowy. Czy istnieją granice neuronauki?

Badaczom udało się wznowić niektóre funkcje mózgów pobranych od świń, a inny naukowiec chciałby przeprowadzić transplantację ludzkiej głowy.

Piotr Rzymski
22.04.2019
Reklama