Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Oswojeni rebelianci

Buntownicy w telewizji

Tymon Tymański (drugi od lewej) w show TVN „Azja Express”. Tymon Tymański (drugi od lewej) w show TVN „Azja Express”. Piotr Filutowski / TVN
Dlaczego polscy buntownicy muzyczni lat 80. i 90. wydają się dziś bardziej oswojeni? To wpływ telewizji: tej współczesnej i tej dawnej.
Od lewej: Krzysztof Skiba i Paweł „Konjo” Konnak w programie „Lalamido”.Franz Dreadhunter Od lewej: Krzysztof Skiba i Paweł „Konjo” Konnak w programie „Lalamido”.

W październiku z programu TVN „Agent – Gwiazdy” odpadł Ryszard Peja, ucieleśnienie ulicznego rapu. W wywiadzie udzielonym stacji wyznał, że wystąpił w „Agencie”, bo chciał przekonać publiczność, że „nie jest typem, który gryzie i bije po mordzie”. Peja nie pozostaje wyjątkiem, jeśli chodzi o współpracę środowiska hiphopowego z telewizją. W tym samym programie występował Vienio (Piotr Więcławski, współzałożyciel legendarnego dla fanów hip-hopu zespołu Molesta Ewenement), który potem w stacji Kuchnia+ prowadził swój autorski program kulinarny „Ślinotok”, a teraz przemierza świat w programie kanału tematycznego Travel Channel „COOL Turyści”.

Polityka 47.2018 (3187) z dnia 20.11.2018; Kultura; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Oswojeni rebelianci"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >