Kultura

Najlepsze gry 2018 r.

Najlepsze gry 2018 r.

materiały prasowe
Autorskie podsumowanie 2018 roku na rynku gier.

1. Red Dead Redemption 2, Rockstar.

Jeden z najlepszych westernów w historii, bez podziałów na rodzaje mediów. Imponujący rozmach i złudzenie, że to świat, w którym każde podjęte działanie może wpłynąć na bieg zdarzeń.

2. God of War, Sony IE Santa Monica Studio.

Kratos odrodzony, czyli zwrot od rzezi dell’arte w stronę antycznej tragedii. Bóg wojny ma syna, z którym łączy go trudna relacja, ale cóż zbliża bardziej niż zabijanie wrogów?

3. Kingdom Come: Deliverance, Warhorse Studios.

Szalenie ambitna próba wyreżyserowania przygody w wiarygodnych realiach średniowiecznej Europy, przy wykorzystaniu nader skromnych sił czeskiego studia. Rzecz jasna porażka po wielokroć, ale jakże piękna – i bardziej godna podziwu niż niejeden sukces.

4. Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom, Level-5.

Sto procent japońskiej baśni i estetyki – tyleż egzotycznej, co wysmakowanej, choć pastelowej – przy mocno wyśrubowanych poziomach abstrakcji.

5. Monster Hunter World, Capcom.

Powiedzieć, że esencją gier z serii „Monster Hunter” jest tytułowe polowanie na potwory, to jak zdefiniować Księżyc jako błyszczący krążek na niebie. Świetna okazja, by zrozumieć fenomen niezwykłej popularności tego cyklu.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Nasz Wszechświat – jeden z wielu...

Kosmos wydaje się dostrojony w taki sposób, by mogło w nim pojawić się życie. Klucz do zrozumienia, dlaczego tak jest, może być ukryty na zewnątrz Wszechświata.

Michał Różyczka
16.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną