Kultura

Najlepsze gry 2018 r.

materiały prasowe
Autorskie podsumowanie 2018 roku na rynku gier.

1. Red Dead Redemption 2, Rockstar.

Jeden z najlepszych westernów w historii, bez podziałów na rodzaje mediów. Imponujący rozmach i złudzenie, że to świat, w którym każde podjęte działanie może wpłynąć na bieg zdarzeń.

2. God of War, Sony IE Santa Monica Studio.

Kratos odrodzony, czyli zwrot od rzezi dell’arte w stronę antycznej tragedii. Bóg wojny ma syna, z którym łączy go trudna relacja, ale cóż zbliża bardziej niż zabijanie wrogów?

3. Kingdom Come: Deliverance, Warhorse Studios.

Szalenie ambitna próba wyreżyserowania przygody w wiarygodnych realiach średniowiecznej Europy, przy wykorzystaniu nader skromnych sił czeskiego studia. Rzecz jasna porażka po wielokroć, ale jakże piękna – i bardziej godna podziwu niż niejeden sukces.

4. Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom, Level-5.

Sto procent japońskiej baśni i estetyki – tyleż egzotycznej, co wysmakowanej, choć pastelowej – przy mocno wyśrubowanych poziomach abstrakcji.

5. Monster Hunter World, Capcom.

Powiedzieć, że esencją gier z serii „Monster Hunter” jest tytułowe polowanie na potwory, to jak zdefiniować Księżyc jako błyszczący krążek na niebie. Świetna okazja, by zrozumieć fenomen niezwykłej popularności tego cyklu.

Polityka 51/52.2018 (3191) z dnia 18.12.2018; Afisz. Podsumowania 2018 roku; s. 115
Reklama

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną