Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Od Rameau do Langa

Festiwal Opera Rara

materiały prasowe
Festiwal pod nazwą Opera Rara odbywa się po raz jedenasty, ale w zmienionej w stosunku do początkowej formule – po raz trzeci.

Festiwal pod nazwą Opera Rara odbywa się po raz jedenasty, ale w zmienionej w stosunku do początkowej formule – po raz trzeci. Składa się nań parę nurtów. Pierwszy to produkcje sceniczne różnych rozmiarów, z których najważniejszą będzie wystawienie w sali ICE barokowego arcydzieła Jeana-Philippe’a Rameau „Hippolyte et Aricie” w wykonaniu międzynarodowego zespołu solistów, Krakowskiej Orkiestry Festiwalowej i Capelli Cracoviensis, w reżyserii izraelsko-holenderskiego reżysera Sjarona Minailo. Ponadto Krzysztof Garbaczewski wyreżyseruje w MOCAK-u „A Madrigal Opera” Philipa Glassa, a w Cricotece zostaną zestawione barokowe dzieło Benedetta Marcella „Cassandra” i współczesne Davida Langa „Just” (reż. Tomasz Cyz). 

Szczegóły: www.operarara.pl

Opera Rara, 31 stycznia – 17 lutego, Kraków

Polityka 5.2019 (3196) z dnia 29.01.2019; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Od Rameau do Langa"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021