Kultura

Od Rameau do Langa

Festiwal Opera Rara

materiały prasowe
Festiwal pod nazwą Opera Rara odbywa się po raz jedenasty, ale w zmienionej w stosunku do początkowej formule – po raz trzeci.

Festiwal pod nazwą Opera Rara odbywa się po raz jedenasty, ale w zmienionej w stosunku do początkowej formule – po raz trzeci. Składa się nań parę nurtów. Pierwszy to produkcje sceniczne różnych rozmiarów, z których najważniejszą będzie wystawienie w sali ICE barokowego arcydzieła Jeana-Philippe’a Rameau „Hippolyte et Aricie” w wykonaniu międzynarodowego zespołu solistów, Krakowskiej Orkiestry Festiwalowej i Capelli Cracoviensis, w reżyserii izraelsko-holenderskiego reżysera Sjarona Minailo. Ponadto Krzysztof Garbaczewski wyreżyseruje w MOCAK-u „A Madrigal Opera” Philipa Glassa, a w Cricotece zostaną zestawione barokowe dzieło Benedetta Marcella „Cassandra” i współczesne Davida Langa „Just” (reż. Tomasz Cyz). 

Szczegóły: www.operarara.pl

Opera Rara, 31 stycznia – 17 lutego, Kraków

Polityka 5.2019 (3196) z dnia 29.01.2019; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Od Rameau do Langa"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020