Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Stan rzeczy

Design w Mediolanie

Szum informacyjny – holenderski projekt „I think therefore I was”. Szum informacyjny – holenderski projekt „I think therefore I was”. Miguel Medina/AFP / EAST NEWS
Uczestnicy tygodnia designu w Mediolanie na słynny dylemat „mieć czy być?” zgodnym chórem zwykle odpowiadali: „Mieeeć!!!”. Ostatnio ów chór brzmi wyjątkowo nieczysto.
Prezentacja austriackiego designu w morzu styropianowych kulek – projekt „Pleasure&Treasure by Advantage”.Vasku & Klug Prezentacja austriackiego designu w morzu styropianowych kulek – projekt „Pleasure&Treasure by Advantage”.

W ramach pokazywanego w stolicy Lombardii holenderskiego projektu „I think therefore I was” („Myślę, więc byłem”) widzowie są wpuszczani do długiego i wąskiego korytarza, na którego ścianach umieszczono setkę monitorów. I na każdym z nich emitowany jest inny program informacyjny lub publicystyczny. Wędrując tym korytarzem, jesteśmy dosłownie zalewani wizualną i dźwiękową falą. Szumem, który wymknął się już spod kontroli człowieka. Czy podobnie będzie z projektowaniem i produkowaniem przedmiotów?

Polityka 17/18.2019 (3208) z dnia 23.04.2019; Kultura; s. 126
Oryginalny tytuł tekstu: "Stan rzeczy"
Reklama