Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kultura

Oni też

#MeToo: skazani z Hollywood

Mural w Nowym Jorku z podobiznami Billa Cosby’ego, Harveya Weinsteina, Donalda Trumpa i Kevina Spacey. Mural w Nowym Jorku z podobiznami Billa Cosby’ego, Harveya Weinsteina, Donalda Trumpa i Kevina Spacey. Timothy A. Clary/AFP / EAST NEWS
Hollywoodzki producent Harvey Weinstein usłyszał wyrok 23 lat więzienia. Co z innymi niesławnymi bohaterami akcji #MeToo?
Harvey Weinstein w drodze na rozprawę sądową. Nowy Jork, 24 lutego.Backgrid/Forum Harvey Weinstein w drodze na rozprawę sądową. Nowy Jork, 24 lutego.

Weinstein, dziś 67-letni, został skazany przez sąd w Nowym Jorku za gwałt w 2013 r. na początkującej wtedy aktorce Jessice Mann i wymuszanie seksu oralnego w 2006 r. na Miriam Haley, asystentce produkcji w The Weinstein Company. Na sucho uszły mu inne zarzuty, które mogły skutkować dożywociem. Obrona zapowiada apelację, ale Weinsteina czeka jeszcze proces przed sądem w Los Angeles, kolejne ofiary zarzucają mu m.in. gwałt i wymuszanie przemocą seksu. Zostanie wpisany na listę przestępców seksualnych.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Oni też"
Reklama