Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Klasa średnia dziczeje

Klasa średnia po apokalipsie

Apokaliptyczne historie zapewne nam się nie przytrafią, ale lubimy na ich kanwie formułować dołujące uogólnienia o podłości natury ludzkiej. Apokaliptyczne historie zapewne nam się nie przytrafią, ale lubimy na ich kanwie formułować dołujące uogólnienia o podłości natury ludzkiej. Mirosław Gryń / Polityka
Dla naszej cywilizacji nie mniej groźne od samej pandemii stają się obrazki z newsów: rozboje, bijatyki, akty zbiorowego nieposłuszeństwa. Skąd my to znamy?
Status społeczny, kultura i nowoczesność to makijaż, a pod nim kryje się okrutne człowiecze zwierzę, które tylko czeka na swoją okazję.Mirosław Gryń/Polityka Status społeczny, kultura i nowoczesność to makijaż, a pod nim kryje się okrutne człowiecze zwierzę, które tylko czeka na swoją okazję.

Ani się obejrzeliśmy, a świat się zmienił. Co jeszcze parę miesięcy temu było niepokojącym newsem z odległych Chin, dzisiaj jest naszą rzeczywistością. Nie ma już innej jak ta – koronawirusowa.

Po tym, jak pandemia boleśnie dotknęła region Wuhan i Iran, spustoszyła północne Włochy, Madryt i Barcelonę, Niemcy i resztę Europy, zbiera dalej swoje krwawe żniwo w Stanach Zjednoczonych. Koronawirus dotarł już bodaj do każdego państwa na Ziemi. Media informują przede wszystkim o tragediach.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Klasa średnia dziczeje"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?