Kultura

My nie zawiedliśmy

Sekielscy o „Zabawie w chowanego”, kolejnym filmie o pedofilii w Kościele

Tomasz Sekielski – dziennikarz, dokumentalista, reporter, autor bestsellerowych książek. Marek Sekielski – producent telewizyjny. Tomasz Sekielski – dziennikarz, dokumentalista, reporter, autor bestsellerowych książek. Marek Sekielski – producent telewizyjny. Maksymilian Rigamonti / Forum
Dla wszystkich ten temat jest niewygodny, bo politycznie można na tym tylko stracić – mówią bracia Sekielscy, których „Zabawę w chowanego”, drugą część dokumentu „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w Kościele, można obejrzeć na YouTube od 16 maja.
„Postępowaliśmy zgodnie z sumieniem. Na przykład pokazanie twarzy sprawcy uznaliśmy za kluczowe.”Adam Chełstowski/Forum „Postępowaliśmy zgodnie z sumieniem. Na przykład pokazanie twarzy sprawcy uznaliśmy za kluczowe.”

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – Dwa miesiące temu wydaliście oświadczenie, że premierę „Zabawy w chowanego” przekładaliście „w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać”. Jak to się ma do obecnej daty premiery?
TOMASZ SEKIELSKI: – Ówczesna nieprzewidywalna sytuacja spowodowana rozwojem epidemii, ale też emocje towarzyszące jej początkowej fazie – solidarność, gotowość niesienia pomocy, empatia – były najważniejsze.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "My nie zawiedliśmy"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Fiat 126p. Polski Volkswagen, tylko trochę mniejszy

Gdyby szukać materialnego symbolu gierkowskiej dekady, Polski Fiat 126p byłby jak znalazł. To za sprawą tego małego autka zaczęła się w PRL era masowej motoryzacji. Bo samochód – obok własnego mieszkania – miał być najbardziej widomym znakiem dobrobytu Polaków.

Adam Grzeszak
12.10.2021