Kultura

My nie zawiedliśmy

Sekielscy o „Zabawie w chowanego”, kolejnym filmie o pedofilii w Kościele

Tomasz Sekielski – dziennikarz, dokumentalista, reporter, autor bestsellerowych książek. Marek Sekielski – producent telewizyjny. Tomasz Sekielski – dziennikarz, dokumentalista, reporter, autor bestsellerowych książek. Marek Sekielski – producent telewizyjny. Maksymilian Rigamonti / Forum
Dla wszystkich ten temat jest niewygodny, bo politycznie można na tym tylko stracić – mówią bracia Sekielscy, których „Zabawę w chowanego”, drugą część dokumentu „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w Kościele, można obejrzeć na YouTube od 16 maja.
„Postępowaliśmy zgodnie z sumieniem. Na przykład pokazanie twarzy sprawcy uznaliśmy za kluczowe.”Adam Chełstowski/Forum „Postępowaliśmy zgodnie z sumieniem. Na przykład pokazanie twarzy sprawcy uznaliśmy za kluczowe.”

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – Dwa miesiące temu wydaliście oświadczenie, że premierę „Zabawy w chowanego” przekładaliście „w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać”. Jak to się ma do obecnej daty premiery?
TOMASZ SEKIELSKI: – Ówczesna nieprzewidywalna sytuacja spowodowana rozwojem epidemii, ale też emocje towarzyszące jej początkowej fazie – solidarność, gotowość niesienia pomocy, empatia – były najważniejsze.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "My nie zawiedliśmy"
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Samice alfa: czego nie dostają, kogo poszukują?

Silne kobiety współczesne: z jakimi mężczyznami mają największe szanse na udany, trwały związek.

Ryszarda Socha
09.02.2016