Kultura

Jesień już nakręcona

Czy zabraknie seriali?

Nicole Kidman w miniserialu „Od nowa”. Jego emisja w HBO została przesunięta z wiosny na jesień. Nicole Kidman w miniserialu „Od nowa”. Jego emisja w HBO została przesunięta z wiosny na jesień. HBO
Podczas gdy przemysł filmowy trzymał hity na moment, kiedy ludzie wrócą do kin, telewizje prezentowały swoje produkcje zamkniętej w domach publiczności i liczyły zyski. Tylko czy będą miały jeszcze coś do zaoferowania jesienią?
Kadr z trzeciego sezonu „Stranger Things”. Produkcję czwartego przerwała pandemia.Netflix Kadr z trzeciego sezonu „Stranger Things”. Produkcję czwartego przerwała pandemia.

Kiedy w Stanach ogłoszono lockdown, w studiach filmowych w Georgii akurat ruszała produkcja czwartego sezonu „Stranger Things”. Ekipa hitu Netflixa była na etapie czytania pierwszych scenariuszy, ale trzeba było wszystko zwinąć i wrócić do domów. Ponad cztery miesiące później Natalia Dyer, czyli serialowa Nancy Wheeler, patrzy na sprawę nieplanowanego przestoju z optymizmem, którego wielu w branży mogłoby jej pozazdrościć. „Zwykle dostajemy scenariusze kilku odcinków, a później scenarzyści piszą kolejne zgodnie z harmonogramem.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Kultura; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Jesień już nakręcona"

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021