Kultura

Jak unieważniliśmy nauczanie Karola Wojtyły

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II, 18 października 2020 r. Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II, 18 października 2020 r. Artservice / ArtService / Forum
Na łamach „Tygodnika TVP” znajdziecie Państwo zabawny felieton grzmiący: „ZNAK wchodzi na salony z deklaracją, że nauczanie Jana Pawła II w sprawie małżeństwa nie jest już ważne”.

Świat mediów ma rozmaite swoje zakamary i zakamarki, jednym z nich jest portal TVPiS, „Tygodnik TVP” – nie wiedziałem, że istnieje, Państwo pewnie też nie wiedzieliście (a on, i owszem, jest: od 2017 r., jego naczelnym jest Przemysław Babiarz, dawniej komentator sportowy, a teraz propagandysta polityczny i homofobiczny). Ale też żadna to strata, bo mizeria oprawy graficznej walczy tam o gorsze z treściami. Autorzy rozważają, „czy zaburzenie tożsamości płciowej jest zaraźliwe?

Reklama

Czytaj także

Nauka

Seks, dragi i polityka

Ta książka wszystko zawdzięcza testosteronowi – deklaruje jej autor Paul B. Preciado. „Testo ćpun” jest odważną próbą poszukiwania tożsamości seksualnej w świecie pełnym hormonalnych pokus i farmakologicznych miraży.

Paweł Walewski
20.06.2021