Kultura

Dojść do ściany

„Prime Time”, polski debiut na festiwalu Sundance

Jakub Piątek (na fot. na planie filmu „Prime Time”). Jakub Piątek (na fot. na planie filmu „Prime Time”). Tomek Kaczor
Wszyscy mamy potrzebę bycia usłyszanymi. Jeśli czujemy się skrzywdzeni, tym bardziej chcemy, żeby świat się o tym dowiedział – mówi Jakub Piątek, którego debiut fabularny „Prime Time” bierze udział w festiwalu Sundance.
Plan filmu „Prime Time”.Tomek Kaczor/materiały prasowe Plan filmu „Prime Time”.

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – Mam wrażenie, że chciał pan swoim filmem powiedzieć coś bardzo istotnego o wykluczeniu i tych Polakach, którym odebrano poczucie sensu, a nawet prawo do istnienia.
JAKUB PIĄTEK: – Dopytałbym, o którą Polskę panu chodzi? Bo różne strony konfliktu tak o sobie myślą i myślały, próbując dobić się do głosu. W dniu, gdy kręciliśmy sceny interwencji antyterrorystów w budynku telewizji, gdzie zdesperowany bohater przetrzymuje zakładników, na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie policja brutalnie rozpędzała tłumy protestujące przeciwko aresztowaniu Margot.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Dojść do ściany"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021