Kultura

Czytane za parawanem

Co czytamy w wakacje

Sami autorzy miewają mieszane uczucia. To w końcu komplement czy ujma trafić do rankingu książek do czytania na urlopie? Sami autorzy miewają mieszane uczucia. To w końcu komplement czy ujma trafić do rankingu książek do czytania na urlopie? Patryk Sroczyński
Co Polacy czytają latem? Jak na wakacyjne mody wpływają sieć i media społecznościowe? I czy książki zabierane na plażę to jakaś gorsza literatura?
Latem dobrze się czyta (lub sprzedaje) literatura gatunkowa: kryminał, thriller, fantastyka, romans.Patryk Sroczyński Latem dobrze się czyta (lub sprzedaje) literatura gatunkowa: kryminał, thriller, fantastyka, romans.

„Książki do hamaka :-)” – kusi hasło w newsletterze jednego z największych w Polsce wirtualnych sklepów z e-bookami i prasą elektroniczną. Na liście kilkadziesiąt tytułów, głównie kryminały i reportaże, ale też poradniki o seksie, eseje feministyczne albo seria komiksów z poczciwym kapitanem Klossem, w tym roku po raz pierwszy przeniesiona na czytniki. Komiksy i powieści graficzne w formacie elektronicznym to u nas nadal rzadkość, zresztą starannie wydawane książki ilustrowane domagają się stosownej oprawy.

Polityka 33.2021 (3325) z dnia 10.08.2021; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Czytane za parawanem"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021