15 książek na lato. Oto nasz redakcyjny wybór powieści, kryminałów i historii non-fiction z ostatnich miesięcy, które pozwolą nadrobić lekturowe zaległości, a przy okazji miło spędzić czas.
Co Polacy czytają latem? Jak na wakacyjne mody wpływają sieć i media społecznościowe? I czy książki zabierane na plażę to jakaś gorsza literatura?
Różne są szkoły wybierania książek na wakacje, jedni biorą kryminały i sensacje, inni erotykę albo biografie, jeszcze inni nadrabiają zaległości. Do tej ostatniej szkoły sama należę, a wręcz do jej radykalnego odłamu, który zawsze chce mieć ze sobą w walizce coś z klasyki. Kiedy mamy ją czytać jeśli nie na wakacjach?
W złożonym z dziesięciu tekstów zbiorze powracają postaci znane m.in. z tomów „Czerwona gorączka” i „Aparatus”.
Znajdziemy tu charakterystyczną dla autora sytuację salonowego dramatu, połączoną z niezrównanym portretem ludzkich charakterów.
Romans, fantastyka, kryminał, literatura faktu, czy też coś z górnej półki? Urlop to najlepsza pora, żeby nadrobić czytelnicze zaległości albo poczytać dla przyjemności. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy przegląd najciekawszych propozycji wakacyjnych lektur.
Kryminał? Powieść sensacyjna? A może coś ambitnego? Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy przegląd najciekawszych propozycji wakacyjnych lektur. Do zabrania nad morze i w góry.
Jak co roku POLITYKA poleca książki na wakacje. Tym razem lektury zadają czytelnikom nauczyciele języka polskiego i literatury. Niektórzy wciąż pracują w zawodzie, inni poświęcili się nowym zajęciom. Ich rekomendacje często są bardzo osobiste – polecają książki, do których sami sięgną w czasie urlopu. Wśród tych podpowiedzi każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.