Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

10 najlepszych gier

10 najlepszych gier 2021 r.

materiały prasowe
Autorskie podsumowanie 2021 roku na rynku gier.

1. Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Niespodzianka roku. Zamiast oczekiwanej sztampowej strzelaniny w dekoracjach kosmicznego westernu dostaliśmy przezabawny interaktywny skecz XXL. Narracyjna perełka o efektownej prezencji, przy której kinowe kuzynostwo wypada szaro, buro i ponuro.

2. Life is Strange: True Colors.

Rzadkiej urody gra obyczajowa o szukaniu swego miejsca w świecie, a zarazem portret młodego pokolenia, z sumą problemów i wyzwań dzisiejszych USA w mianowniku. Świadoma i udana próba stworzenia interaktywnego odpowiednika bildungsroman z umiejętnym wykorzystaniem przewag nowego medium.

3. Deathloop.

Najciekawsza z gier eksploatujących modną w tym roku strukturę pętli czasowej à la „Dzień Świstaka”. Bohater, by przerwać anomalię temporalną, musi wyeliminować kilka kluczowych postaci, na co ma tylko jedną dobę – co dzień tę samą.

Polityka 52.2021 (3344) z dnia 20.12.2021; Afisz. Autorskie podsumowania 2021 roku; s. 119
Oryginalny tytuł tekstu: "10 najlepszych gier"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022