Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Festiwal Ephemera. Z niepokoju w żałobę

Festiwal Ephemera 2022 Festiwal Ephemera 2022 mat. pr.
Trzecia edycja festiwalu, który ruszy 15 czerwca w Warszawie, będzie naznaczona wojną w Ukrainie. Przed nami kilka ważnych występów.

Festiwal Ephemera, powstały jako stołeczny przyczółek krakowskiego Unsoundu i najwyraźniej jako efemeryda, znalazł całkiem stałe miejsce w kalendarzu warszawskich imprez muzycznych. Tylko normalności dotąd nie zaznał. Zaczął w środku pandemii od spektakularnego koncertu z pełną niepokoju muzyką z serialu „Czarnobyl” Hildur Guðnadóttir (nagrodzonej za tę muzykę Emmy, a za ścieżkę do „Jokera” – niedługo później Oscarem). W drugiej edycji – ciągle naznaczonej obawami przed masowością wydarzeń muzycznych – proponował całonocny koncert z muzyką do snu w Nowym Teatrze.

Trzecia edycja będzie z kolei naznaczona wojną w Ukrainie. Nowych znaczeń nabierze multimedialny lament słowiański Zosi Hołubowskiej i Julii Gierz „Wspólnota żałoby”, przygotowany jeszcze na krakowski Unsound. Ważne będą też występy całej plejady ukraińskich artystów, m.in. duetu Alien Body czy wartej zauważenia, działającej na obrzeżach sceny klubowej kompozytorki Katariny Gryvul, która wystąpi podczas koncertu o brzasku w Muzeum Rzeźby w Królikarni. Choć największe gwiazdy imprezy to tworząca współczesną muzykę syntezatorową Caterina Barbieri z Włoch oraz amerykański duet Matmos, na ostatniej płycie w imponujący sposób wykorzystujący dorobek Bogusława Schaeffera.

Szczegóły: ephemerafestival.com
Ephemera, 15–19 czerwca, Warszawa, różne miejsca

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mobbing i zachowania niepożądane. Czego w pracy robić nie wolno?

Wszelkie sprawy dotyczące dyskryminacji to mniej niż 1 proc. pozwów związanych z prawem pracy, a te o molestowanie to już zupełny ułamek ułamka.

Ewa Wilk
18.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną