Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

„Religia i modlitwa sprowadzają cię do roli robaka, który nic nie może”. To Natalia Niemen. Kiedyś fundamentalistka religijna, obecnie kobieta po 12 latach terapii. 12 to w Biblii ważna liczba. Oznacza porządek i doskonałość.

• Dobry czas redaktora Jarka Jakimowicza. Sąd Apelacyjny w Warszawie skazał go za nazwanie KOD-u „obrzydliwą hołotą”. Na 10 tys. PLN. Jarek już tak ma. Gdzie nie pójdzie, to go nie docenią.

• Aktorka Joanna Koroniewska poinformowała naród, że otrzymała na Instagramie propozycję wsparcia finansowego od tzw. sugar daddy w kwocie 10 tys. euro w zamian za… przyjaźń. Uwaga studenci Akademii Teatralnej, wreszcie na rynku są sensowne pieniądze.

• Pięściarz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk dołączył do federacji Fame MMA i już 2 września stoczy swoją pierwszą walkę w Krakowie. Kraków to idealne miasto. Izba wytrzeźwień jest na ulicy Rozrywka 1.

• Michał Wiśniewski wraz ze swoją żoną nr (tu wpisz aktualny numer) zdecydował się na terapię małżeńską przed kamerami. Tym samym udowodnił po raz kolejny, że powinien udać się na terapię przed pójściem na terapię.

• Wielki sukces polskiej edycji luksusowego magazynu o modzie „Vogue”. Przez pięć lat wydawania pisma dorobili się 17 mln zł straty. Pamiętam taki cytat z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”: „Daj mi znak, kiedy całe twoje życie się zawali. To będzie czas na awans”.

• Były premier i wieczny Romeo, czyli Kazimierz Marcinkiewicz, został skazany na karę grzywny za uchylanie się od obowiązku świadczeń na rzecz byłej żony Izabeli. Kiedy miłość się kończy, pustkę wypełniają alimenty.

• „Beata Tadla przyjęła ostatnie namaszczenie. Organy po kolei przestają funkcjonować” – taką informację w dziale: Rozrywka podał serwis Radia ZET.

Polityka 32.2023 (3425) z dnia 01.08.2023; Kultura; s. 86
Reklama